REKLAMA

Tradycją stało się już, że co roku w Starym Brześciu odbywa się Święto Żuru Kujawskiego. W tym roku odbyła się już IX edycja tego święta. Podczas każdej edycji można spostrzec tłumy smakoszy żuru kujawskiego oraz miłośników muzyki, której także nie brakuje. Tak było również i w miniony weekend.
Z każdym rokiem przybywa coraz większa liczba zespołów konkursowych, które prezentują oryginalne przebrania, ciekawie przystrojone stoiska, czy nietypowe przepisy. 

Liczne koncerty, które odbywają się podczas Święta Żuru, są niewątpliwie dużą atrakcją, jednak najważniejszym punktem imprezy był konkurs kulinarny. W tym roku do rywalizacji w przygotowaniu najlepszego żurku zgłosiła się rekordowa liczba – 23 grupy. Były to koła gospodyń wiejskich, szkoły, stowarzyszenia, firmy i VIP-y – przedstawiciele samorządów. Jury po dokładnym obejrzeniu przygotowanych stoisk oraz spróbowaniu wszystkich przygotowanych zup zadecydowało, że najsmaczniejszy był żur przygotowany przez druhenki z OSP w Lubominie.

Organizatorami Święta Żuru byli: Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim, Brzeskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu.

no images were found

fot. Martyna Drzewiecka