REKLAMA

Maj i czerwiec to wzmożony okres wyjazdów dzieci i młodzieży na zielone szkoły i wycieczki. Żeby uczniowie dotarli bezpiecznie do celu podróży sprawdźmy autokar przed wyjazdem. Dlatego policjanci z włocławskiej komendy przypominają o możliwości kontroli autokarów w dniu wyjazdu przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Niewątpliwie właściwy stan techniczny pojazdów wpływa na bezpieczeństwo podróżnych. Każdego więc dnia policjanci ruchu drogowego sprawdzają czy nie budzi on zastrzeżeń, zwłaszcza w odniesieniu do autokarów przewożących dzieci. Aby młodzi ludzie bezpiecznie dotarli do celu podróży sprawdźmy jako organizator wycieczki przewoźnika i jego autokar na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl. Po wejściu na stronę i podaniu numeru rejestracyjnego uzyskamy informacje o badaniu stanu technicznego i czy posiada on polisę ubezpieczeniową.

Policjanci przypominają także rodzicom i organizatorom wycieczek o możliwości sprawdzenia przez policjantów ruchu drogowego stanu technicznego autokaru i wyposażenia obowiązkowego. Kontrole odbywają się na parkingu przy ulicy Okrężnej 25 przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, po uprzednim zgłoszeniu policjantom chęci kontroli pojazdu. Policjanci sprawdzają też trzeźwość kierowcy i wymagane dokumenty.

Zgłoszenia kontroli autokaru można dokonać telefoniczne dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego na numer 47 75 357 00 lub 47 75 357 10 w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku, lub na obsługiwany całodobowo numer dyżurnego 47 75 350 26, bądź też przesyłając wniosek o przeprowadzenie kontroli na fax 47 75 357 05. Najlepiej dokonać zgłoszenia z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Informacja na ten temat oraz link do wniosku o sprawdzenie autokaru: https://wloclawek.policja.gov.pl/kb4/informacje/wiadomosci/126292,Kontrole-autokarow-przed-wyjazdami-dzieci.html