REKLAMA

Autor: Marek Szubski

Oficjalnie jeden pozytywny wynik wykryto w drużynie PGE Spójni Stargardu. O czym o godzinie 11 30 na klubowym Twitterze poinformował klub ze Stargardu.

Oświadczenie z klubowego Twittera Spójni Stargard: „Potwierdzamy jeden pozytywny wynik na obecność koronawirusa w naszej drużynie. Zawodnik czuje się dobrze. W momencie pojawienia się drobnych dolegliwości zgodnie z wewnętrznymi procedurami został odizolowany od drużyny i poddany obserwacji”

Dalej czytamy:

„Po konsultacji ze służbami sanitarnymi drużyna trenuje normalnie szykując się do zbliżającego się meczu z Polskim Cukrem Toruń”

Nieoficjalne źródła mówią o 3 pozytywnych próbki badań w drużynie Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski oraz Śląsku Wrocław. Brak jednak komunikatu ze stronu klubu.

Nieoficjalnie pozytywne wyniki na COVID – 19 zanotowano również w Anwilu Włocławek. Chodzi o lidera zespołu który ostatnie mecze grał z przeziębieniem. W kuluarach można usłyszeć również o drugim pozytywnym wyniku. W tym przypadku chodzi o polskiego gracza.

Klub Koszykówki Włocławek oficjalnie nie komentuje sprawy. W godzinach wieczornych planowany jest oficjalny komunikat.

Nie wiemy jaki będzie scenariusz jeśli doniesienia z klubów z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Włocławka okażą się prawdziwe. Istnieje prawdopodobieństwo, że najbliższe mecze drużyn zostaną przełożone. Patrząc jednak na sytuację ze Starogardu wydaje się to mało prawdopodobne.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski najbliższe spotkanie będzie rozgrywać w niedziele 11 – go października w Gliwicach z miejscowym GTK.

Najbliższy mecz ligowy Anwilu Włocławek zaplanowany jest na wtorek 13 października. Do Hali Mistrzów przyjeżdża MKS Dąbrowa Górnicza. Początek o godz. 18:00. Nie ma informacji jakoby mecz miałby zostać przełożony.

Warto zanotować, że zespół MKS – u ostatni mecz rozgrywał ze Spójnią Stargard czyli z zespołem gdzie oficjalnie wykryto pozytywny wynik na COVID – 19.

To pierwsze przypadki koronawirusa w trwającym sezonie Energa Basket Ligi. W okresie przedsezonowym pozytywne wyniki COVID – 19 wykryto w Śląsku Wrocław, Asseco Arce Gdynia oraz Polpharmie Starogard Gdański. Z tego powodu ten ostatnim zespół rozpoczął rozgrywki z opóźnieniem.