REKLAMA

W sobotę (09.03.19) w godzinach popołudniowych w jednym z sklepów w centrum Włocławka doszło do kradzieży rozbójniczej. Z relacji zgłaszającej wynikało, że młody mężczyzna po dojściu do lady poprosił ją o podanie artykułów spożywczych. Chwilowe odejście sprzedającej od lady, gdzie była kasa pozwoliło mężczyźnie na otworzenie kasety z pieniędzmi i wyciągniecie z niej kilku banknotów. Widząc takie zachowanie klienta kobieta próbowała uniemożliwić kradzież zamykając kasetę. Sprawca nie chciał odpuścić i postanowił zaatakować sprzedawczynię poprzez uderzenie jej w twarz. Na szczęście kobieta uchylił się i oddaliła od kasy nie doznając żadnych obrażeń. Ten fakt wykorzystał mężczyzna uciekając z wcześniej zabranymi pieniędzmi.

Policjanci pracując nad sprawą ustalili rysopis sprawcy i to dzięki niemu już kilka godzin od zdarzenia zapukali do jednego z mieszkańców Włocławka. Okazał się nim 22-latek, który trafił do policyjnego aresztu, a w mieszkaniu mundurowi odzyskali część skradzionych pieniędzy.  

W poniedziałek (11.03.19) policjanci doprowadzili 22-latka do prokuratury, gdzie usłyszy on zarzut związany z kradzieżą rozbójniczą. Za tego typy przestępstwo Kodeks Karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.