REKLAMA

Przez cały wrzesień walczymy o miano Rowerowej Stolicy Polski dla Włocławka. W rywalizacji z dwudziestoma innymi miastami pomóc może każdy, kto jeździ rowerem i zainstaluje bezpłatną aplikację na swoim telefonie.

W konkursie o miano Rowerowej Stolicy Polski liczy się każdy kilometr przejechany od 1 do 30 września 2019 (w dowolnym miejscu na świecie można pokonywać kilometry dla Włocławka). Po ich zsumowaniu i przeliczeniu na mieszkańca danej miejscowości okaże się, kto jest mistrzem dwóch kółek.

Miasto walczy o zaszczytne miano i okazały puchar, ale przygotowane zostały także atrakcyjne nagrody dla indywidualnych uczestników. Trzy rowerzystki i trzech rowerzystów, którzy w skali kraju nakręcą we wrześniu najwięcej kilometrów, otrzymają rowery miejskie. Nagrodzonych zostanie także troje najaktywniejszych cyklistów jeżdżących dla Włocławka. Nagrody rzeczowe i vouchery ufundowało Miasto Włocławek oraz partner lokalny konkursu Rowery JAMRÓZ.

Narzędziem umożliwiającym rywalizację jest aplikacja „Rowerowa Stolica Polski”, którą należy pobrać. Instrukcja, jak to zrobić, jest zamieszczona tutaj: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/12895/walczymy-o-miano-rowerowej-stolicy-polski