REKLAMA

Autor: Marek Szubski

Zdjęcia dzięki uprzejmości Rafała Sobierańskiego/sportowefakty.wp.pl

Dziś starcie Anwilu z Asseco Arką Gdynia. Pojedynek wielogatunkowy. Podtekstów można szukać zarówno na boisku jak i na ławce trenerskiej. Z Włocławka pochodzi drugi trener Asseco, Kamil Sadowski. Pierwszy trener Arki, Przemysław Frasunkiewicz przed sezonem był jednym z głównych kandydatów na trenera Rottweilerów, a po rezygnacji trenera Mihevca jego przejście do Włocławka było bardzo bliskie. Kierownictwo klubu ostatecznie postawiło na Marcina Woźniaka. Czterech zawodników w przeszłości reprezentowało barwy Anwilu: Bartłomiej Wołoszyn, Mikołaj Witliński, Igor Wadowski oraz Krzysztof Szubarga. To właśnie z tym ostatnim mieliśmy przyjemność rozmawiać dziś przed spotkaniem.

Marek Szubski: Czy miło się wraca do Włocławka? Grałeś tu kilka lat.

Krzysztof Szubarga: Z Włocławkiem oraz z grą w Anwilu mam tylko miłe wspomnienia i z wielkim sentymentem zawsze tutaj wracam.

M.S.: Czy nadal masz znajomych we Włocławku?

K.S.: Trzy lata spędzone we Włocławku spowodowały, że tych znajomości jest sporo. Z wieloma osobami nadal utrzymuję stały kontakt. Część z nich odwiedza mnie również w Gdyni.


M.S.: Spotkają się sąsiedzi w tabeli. Zapowiada się emocjonujące spotkanie. Jakie macie założenia przed dzisiejszym meczem?

K.S.Na pewno główną sprawą będzie zatrzymanie lidera Anwilu, Ivana Almeidy i nad tym się gównie skupiamy, ale trzeba pamiętać też o innych graczach


M.S.: Jak uważasz podkoszowe starcie Adama Hrycaniuka i Ivicy Radicia może być znaczące?
K.S.: Na każdej pozycji będą małe wojenki. Zarówno na pozycji 1, 3 oraz 5. Każdy z nas będzie się starał wygrać swoją małą wojenkę i czym więcej się ich wygra tym będą większe szanse na zwycięstwo.


M.S.: Jak to robisz, że mimo upływu lat jesteś najjaśniejszą postacią na boisku ?

K.S.: Profesjonalnie podchodzę do treningów i do odpoczynku po nich na odnowie biologicznej kończąc. Robię wszystko by cały czas utrzymywać wysoki poziom.

M.S.: Mówi się o tym, że Milos Mitrović będzie trenerem Arki od przyszłego sezonu. Czy to ma jakiś wpływ na przyszłość Krzysztofa Szubargi. Czy będzie ona nadal związana z Gdynią?

K.S.: Tak daleko nie wybiegam w przyszłość. Chce wypełnić kontrakt który mam do końca tego sezonu. Skupiam się na aktualnych wynikach drużyny. Chcemy jak najwięcej spotkań wygrać i moja koncentracja jest na tym skupiona. Jeśli chodzi o następny sezon nie wybiegam tak daleko w przyszłość.


M.S.: Jak zareagowała drużyna na propozycję kontraktu trenera Frasunkiewicza we Włocławku. Wiemy, że przenosimy były bliskie.

K.S.: Nie skupialiśmy się na tym. Mieliśmy ważne spotkanie przed sobą i na tamten moment to było najważniejsze. Oczywiście jakieś głosy do nas dochodziły, ale staraliśmy się wyłączyć. Tak samo trener do sprawy podszedł bardzo profesjonalnie. Nie dało się odczuć, że coś się dzieje tamto spotkanie wygraliśmy.

M.S.: Wybiegając daleko w przyszłość. Czy po zakończeniu gry myślałeś o karierze trenerskiej ? Czy może inny kierunek?
K.S.: Trzeba zacząć się powoli przygotowywać do nieuniknionego czyli do końca kariery. Gdzieś pomału w głowie chodzi mi myśl o pójściu w kierunku trenerki.
Koszykówka młodzieżowa czy trenerska
Bardziej widzę swoja współprace z seniorami.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczyna się o 19 30. Spotkanie będzie można obejrzeć na portalu emocje.tv. Dzięki współpracy z firmą ANWIL.SA dla pierwszych 3963 osób które wpiszą kod promocyjny, spotkanie będzie darmowe. Nasza redakcja zaprasza na relacje z meczu w stylu włoskim. Serdecznie zaprasza Andrzej Korpalski, który dziś w duecie z Markiem Szubskim skomentują spotkanie. Widzimy się o 19:30 !
Link do relacji będzie podany na facebooku WLC.