Super wieści napłynęły dla Championa Włocławek z odbywającego się w Grudziądzu w dniach 14-17.11.2019Pucharu Polski kadetów i kadetek w boksie olimpijskim.
W królewskiej wadze ciężkiej +80 kg, Kuba Straszewski (KB CHAMPION Włocławek), uczestnik Mistrzostw Europy, udowodnił, że w tej kategorii wagowej jest bezkonkurencyjny w naszym kraju. Prezentując, nie tylko skuteczny, ale także widowiskowy boks, Kuba wygrał wszystkie swoje pojedynki (najliczniej obsadzona waga, wystartowało 16 zawodników), w finale pokonując, jednogłośnie na punkty, aktualnego Mistrza Polski, bardzo dobrego zawodnika Startu Włocławek Mateusza Bielickiego. Ten pojedynek był ozdobą i uwiecznieniem stojącego na niezwykle wysokim poziomie Pucharu Polski.
Bardzo dobrze spisali się również pozostali zawodnicy naszego klubu.
Martyna Bruch wywalczyła brązowy medal, startując w wadze wyższej (57kg) niż jej naturalna (54kg).
Bartosz Majewski (66 kg) zajęła trzecie miejsce, tocząc piękne walki, wygrywając m.in. z rozstawionym nr 1 w turnieju, medalistą Mistrzostw Polski.
Daniel Mazurek (75kg) po bardzo dobrym pojedynku przegrał natomiast, z również rozstawionym z nr 1, medalistą Mistrzostw Polski 2:1.
Filip Lewandowski (54 kg) w pierwszej walce trafił na bardzo dobrego zawodnika z Rosji i po walce przegrał 1:2, choć werdykt ten budził sporo wątpliwości .
Oliver Rogiewicz (54 kg) trafił na mistrza Polski i stoczył swój najlepszy (do tej pory) pojedynek, ulegając 1:2.
Dla przypomnienia rezultat 2:1 jest rezultatem niejednogłośnym i oznacza, że dwóch sędziów wskazuje zwycięstwo jednego zawodnika,jeden jest za wygraną rywala.
Także wyniki z zawodnikami z czołówki Polski były bardzo wyrównane („na styku”).
Gratulacje dla zawodników i oczekujemy dalszego rozwoju i sukcesów!!!!!