REKLAMA

Już dziś o godz. 10.45 w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku odbędzie się uroczyste wręczenie nagród rzeczowych Laureatom X Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Ma on na celu promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań dzieci i młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły, klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 29 wolontariuszy w kategorii „Ósemka”, 4 wolontariuszy w kategorii „Ósemeczka” oraz 5 grup wolontariackich ze szkół podstawowych z terenu miasta Włocławek. 

Jury powołane przez Prezydenta Miasta Włocławek wyłoniło 8 Laureatów w kategoriach: „Junior” i „Senior”, 4 wolontariuszy w kategorii „Ósemeczki”, a także wyróżnionych zostało 8 osób i 3 grupy. 

Do udziału w XXVI edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” wybrana została Małgorzata Marciniak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej. Z uwagi na epidemię koronawirusa nie ma informacji, że gala odbędzie się.