REKLAMA

Legia Warszawa z nowym trenerem – Czesławem Michniewiczem przystąpi do starcia z kosowskim FK Drita w meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. Choć w lidze „Wojskowym” idzie średnio, to awans w dzisiejszym starciu jest ich obowiązkiem.

Kosowski rodzynek

Założony w 1947 roku w mieście Gnjilane, we wschodniej części kraju klub FK Drita to trzykrotny mistrz Kosowa. Obecna drużyna złożona jest głównie z Kosowian. W kadrze są też dwaj Macedończycy, dwaj Albańczycy oraz Ghańczyk. Zespół ten jest w tej chwili jedynym przedstawicielem Kosowa w europejskich pucharach.

Sukcesy na arenie międzynarodowej

W europejskich pucharach, a konkretnie w eliminacjach Ligi Mistrzów FK Drita zadebiutowała w sezonie 2018/19. W rundzie wstępnej pokonali FC Santa Coloma (2:0) i Lincoln Red Imps (4:1). Później trafili na Malmoe FF, z którym gładko przegrali (0:3, 0:2), zaś w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Europy ulegli dobrze znanemu Legii – F91 Dudelange (1:1, 1:2). W bieżącej kampanii również zaczęli od LM, gdzie najpierw ograli Inter Club d’Escaldes (2:1), aby potem walkowerem oddać mecz północnoirlandzkiemu Linfield FC. W drugiej rundzie el. LE pokonali macedoński FK Sileks (2:0) i teraz zagrają w Warszawie z Legią.

Na kogo należy zwrócić uwagę?

Na pewno na dwójkę bramkostrzelnych napastników – Kastriota Rexhe oraz Astrita Fazliu. Groźni dla warszawskiej defensywy będą też ofensywni pomocnicy – Xhevdet Shabani i Betim Haxhimusa. Faworytem tego spotkania są rzecz jasna mistrzowie Polski, ale nie wolno lekceważyć rywala. Początek meczu o godz. 20:30, a transmisja w TVP 2.