REKLAMA

Zakończyły się tegoroczne rozgrywki Ligi TEnisa AMatorskiego prowadzone pod egidą Stowarzyszenia Miłośników Tenisa we Włocławku. Sezon 2021 został rozegrany ze wsparciem Fundacji ANWIL w ramach akcji „Wybieram sport, skreślam nudę”.
Ligowe rozgrywki toczyły się od początku maja do końca sierpnia w trzech dywizjach męskich OPEN TEAM, w Lidze Kobiet TEAM, a także w lidze SENIOR TEAM. Stowarzyszenie zorganizowało też w formie turniejowej rozgrywki ligowe dla najmłodszych.
Ostatecznie po czterech miesiącach zaciętej rywalizacji Mistrzem Ligi TEnisa AMatorskiego w 2021 roku został obrońca tytułu sprzed roku Marcin Kubiak, który w Dywizji A wyprzedził minimalnie Patryka Wiśniewskiego oraz Mariusza Krzyżanowicza. W rywalizacji o podium liczył się do końca także Gerard Nycz, który ostatecznie zajął 4 miejsce.
W Dywizji B najlepszym graczem okazał się Dariusz Piotrowski. Drugie miejsce zajął Jacek Jabłoński, a trzecie Grzegorz Kubiak.
Dywizję C wygrał Arkadiusz Słowiński, który okazał się lepszy od Radka Gawrońskiego i Mariusza Zwierzchowskiego, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.
W rozgrywkach męskich OPEN wystartowało łącznie 30 zawodników.
Ciekawą rywalizację zaproponowało Stowarzyszenie Miłośników Tenisa dla Seniorów. Eksperymentalnie rozgrywano w kat. 55+ mecze tylko w formule jednosetowej. Rywalizację wygrał Teodor Rogowski, który wyprzedził ostatecznie o 1 punkt Piotra Malinowskiego. Trzeci na podium wśród seniorów był Arkadiusz Słowiński. W całych rozgrywkach seniorów wystąpiło 13 zawodników.
Po raz pierwszy w historii udało się rozegrać mecze w Lidze Kobiet. Najlepszą zawodniczką okazała się Elżbieta Idziak. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Pawlak, a trzecie Joanna Abramow.

  • Cieszymy się, że udało nam się przeprowadzić rozgrywki wśród Pań zwłaszcza, że nie udało się to tak naprawdę nikomu wcześniej. Mamy nadzieję, że ligowa rywalizacja kobiet już na stałe zagości na włocławskich kortach, a ilość grających Pań w naszej lidze będzie coraz większa z roku na rok. Pokazaliśmy, że przy zaangażowaniu własnym jest to możliwe. Nadal zachęcać będziemy do gry w tenisa każdego, bo jest to sport dla wszystkich bez względu na wiek. Jedni grają słabiej, drudzy lepiej, ale podkreślam to na każdym kroku: U nas wynik schodzi na dalszy plan (chociaż jest oczywiście ważny), ale znacznie ważniejsza jest systematyczna gra dla własnego zdrowia, dobra atmosfera, koleżeństwo, fair play, wzajemny szacunek i tego się trzymamy. W naszej lidze gramy mecze każdy z każdym, dzięki czemu zawodnicy mogą się zmierzyć z graczami o różnych stylach gry. Zwycięzcy w poszczególnych ligach otrzymają u nas pamiątkowe puchary, ale bez niczego nie odejdą też osoby, które zajęły dalsze miejsca. Już teraz zapraszamy wszystkich na rozdanie nagród w Lidze TEAM, które to podobnie jak przed rokiem zostaną przekazane zawodnikom podczas Turnieju Błyskawicznego w Tenisie Ziemnym o Puchar Ligi. O terminie zawodów już wkrótce poinformujemy na naszej stronie na Facebooku. Jednocześnie bardzo chciałbym podziękować Fundacji ANWIL za wsparcie finansowe naszego projektu. Dzięki środkom z Fundacji byliśmy w stanie przeprowadzić te zawody z jeszcze większym rozmachem ku zadowoleniu uczestników gier. Dziękujemy też WLC.PL za informowanie włocławian o tym co działo się w rozgrywkach ligowych. Już teraz zapraszamy wszystkich na przyszłoroczny sezon – powiedział koordynujący rozgrywki Grzegorz Kubiak.