REKLAMA

Autor: Kacper Gładokowski

Granica między dramatem, a komedią jest często bardzo cienka. Najlepszym tego przykładem jest minister Sasin, który występuje jako koordynator w zbliżających się wyborach prezydenckich. Nieco starsi czytelnicy z pewnością kojarzą, że do tej pory nad wyborami czuwała Państwowa Komisja Wyborcza. No właśnie do tej pory. W razie niepowodzenia minister Sasin podzieli los dawnych Stańczyków. Jego poprzednicy zdążyli się przekonać, że na żoliborskim dworze nie zna się dnia ani godziny.

Grzegorz Halama (lat 51) planuje ślub! Wybranką słynnego kabareciarza i znawcy kurczaków jest jego menadżerka 29-letnia Klaudia Synak. To kapitalna informacja. Skądinąd wiem, że w rodzinnej miejscowości artysty (Świdwin) trwają próby, w których konie uczą się synchronicznego zamiatania do taktu ogonem. Na ustatkowanie się nigdy nie jest za późno. Do dziś mam w głowie kłótnię Halamy z jednym artystą o to kto więcej pije i bierze narkotyków. Uwielbiam jak artyści debatują nad wyższością Sodomy nad Gomorą. Wtedy wiem, że do sięgnięcia dna mam jeszcze 4 metry mułu zapasu. 

Dziękuje bardzo stacji Polsat News za odświeżenie tej cennej informacji. Otóż syn króla disco polo Zenona Martyniuka, Daniel po powrocie z Niemiec uciekł z przymusowej kwarantanny. Daniel M. bo tak należy tytułować tego chojraka postanowił oszukać policyjny patrol łamiąc przy tym panujące zasady wprowadzone na czas pandemii koronawirusa. Daniel postanowił ruszyć na wycieczkę nie bacząc na jakiekolwiek zakazy. Często słyszmy, że zły dotyk potrafi boleć przez całe życie. Jak się okazuje syn sławnego tatusia również odczuwa ból, szczególnie wtedy kiedy trzeba włączyć myślenie.

Tydzień bez kłótni w show biznesie to tydzień stracony. We wtorek doszło do publicznego starcia Grażyna Wolszczak vs. Tomasz Karolak. Powód? Przejęcie przez aktorkę terenów na których znajduje się teatr „Imka” Tomasza Karolaka. Nigdy nie byłem wielkim fanem sztuk walki. Natomiast z tego co kojarzę rzadko zdarzają się na ringu takie dysproporcje wagowe. No, ale jaki duet taka walka. Cóz takie czasy, ze wszystko wkoło drożeje oprócz taniego populizmu celebrytów. 

Na telewizyjnym ekranie Dwójki wszystko po staremu. Józek Sałatka czyli mój ulubiony bohater serialu „Barwy Szczęścia”, jak przystało na dzielnego tatusia w ostatnim odcinku pobił rekord guinessa w zakładaniu pieluch. Dziwi tylko fakt, że robił to przez 10 minut trwającego 25 minut odcinka. Mistrzostwo. Zazdroszczę scenarzystom polskich tasiemców. Wystarczy wymyślić 10 wątków i cały sezon mają z głowy. Czasami sobie myślę, że do  niektórych polskich seriali powinny być dodawane butelki z wódką gratis. Wtedy połączyłbym czerpanie przyjemności z wypitego alkoholu i skrócenia męczarni urwanym filmem. 

Na koniec mała zgaduj zgadula. Jak nazywa się potocznie nagłe niedotlenienie mózgu? Po 16 kwietnia do odpowiedzi uznanych za prawidłowe dopisujemy „kajagodek”. Wszystko na cześć autorki projektu dotyczącego aborcji. Patrząc na to jak chętnie posłowie popierali ten pomysł w minionym tygodniu odnoszę wrażenie, ze cierpiących na ”kajagodka” jest więcej. Mnie tez dopadły dwa schorzenia. Czytając założenia projektu ustawy najpierw dostałem śmiechity, a potem ze zdumienia skurczu całego organizmu. Do tej pory zdarzało się to tylko rybom głębinowym, a po posiedzeniu sejmu również przeciwnikom tej ustawy.