REKLAMA

Pochodząca z okolic Włocławka aktorka Magdalena Celmer – odtwórczyni roli Marzeny oraz współscenarzystka filmu „Zgniłe Uszy” otrzymała nagrodę za NAJLEPSZĄ KREACJĘ AKTORSKĄ (bez podziału na kategorie męska i żeńską) na Festiwalu Nōt Film Fest w Santarcangelo. Wyróżnienie również otrzymał reżyser, scenarzysta i producent filmu na tej samej gali otrzymał nagrodę za Najlepszą Reżyserię.

Przypomnijmy, że to nie jest pierwsze wyróżnienie dla twórców filmu „Zgniłe Uszy”. Na początku czerwca za najlepszy montaż na 23. Brooklyn Film Festiwal dla „Zgniłych uszu” otrzymał Maciej Bruno Sosnowski. Piotr Dylewski i Magdalena Celmer zdobyli również nagrodę za Najlepszy Film Fabularny na 68. Columbus International Film Festival w Stanach Zjednoczonych.

„Zgniłe uszy” otrzymały wcześniej Jantara za scenariusz podczas 38. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film. Film znalazł się również w Panoramie Kina Polskiego na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zdobył też nagrodę w kategorii Kino offowe fabuła na Solanin Film Festival w Nowej Soli.