REKLAMA

no images were found

Autor: Andrzej Szaradowski

Wszyscy Polacy, którzy kochają zwierzęta, z niecierpliwością czekali na dzisiejszy dzień, ponieważ dziś rozpatrywana była apelacja Pełnomocnika Fundacji Judyta, w sprawie dotyczącej skatowania bezbronnego psa o imieniu Fijo. Po godzinie 14:30 wyrok został ogłoszony w Sądzie Okręgowym w Toruniu przy ul. Piekary 51. Na rozprawie zebranych było dużo przedstawicieli mediów jak również osób prywatnych, bardzo związanych uczuciowo z całą tą niewątpliwie przykrą sprawą.

WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ :

Sąd w Toruniu rozpatrzył złożoną apelację i utrzymał wyrok I instancji, wprowadzając do niego niewielkie zmiany. Bartosz D. został skazany na 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za pobicie ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna otrzymał również zakaz posiadania zwierząt do 10 lat. Oskarżony został też obciążony nawiązką w wysokości 10 tysięcy złotych na rzecz Fundacji dla Szczeniąt Judyta.

Cytując Panią Judytę… – „Sprawa Fijo w końcu zakończona”. Pani pełnomocnik Fundacji dodała również, że „choć mieliśmy nadzieję na podwyższenie kary, to jesteśmy i tak szczęśliwi z zasądzonego wyroku, ponieważ oprawca Fijo pójdzie za kratki”. Założycielka Fundacji ma również nadzieję, iż ten wyrok przetrze szlaki i sprawi, że Sądy będą orzekać częściej, wobec takich zwyrodnialców, kary więzienia.