REKLAMA

W minioną sobotę, tj. 6 kwietnia w Warszawie odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Polski Karate. Z całego kraju, Wielkiej Brytanii (2 drużyny) oraz Szwecji (1 drużyna) do zawodów przystąpiły 33 zespoły rywalizujące między sobą w 10 kategoriach (najmłodsi, młodzicy, kadeci, juniorzy, juniorzy starsi, licealiści młodsi, licealiści starsi, dorośli, seniorzy, mistrzowie). Zmagania były prowadzone łącznie w 19 konkurencjach (Light-contact , Full-contact, Sumo-grappling, Szermierka na miecze, Walka na noże, Yakusoku-kumite, Makiwara-kumite, Renraku-waza, Tokui-kata, Kata Karate Tsunami indywidualnie, Kata Karate Tsunami zespołowo, Kata Karate Tsunami indywidualnie z Bronią, Kata Karate Tsunami zespołowo z Bronią, Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Tatarski, Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Dowolny, Łucznictwo Tatarskie: Zespołowe Strzelanie Salwami,  Łucznictwo Tatarskie: Tatarski Pojedynek Łuczniczy,  Pokaz specjalny indywidualny, Pokaz specjalny indywidualny).

Nasze województwo reprezentowało w tych zawodach m.in. dwóch zawodników z klubu Academy Martial Arts Włocławek Adrian Robaczyński i debiutujący w sztukach walki Dawid Błaszczyk. Oddział tego klubu z Raciążka również wystawił do konkurencji dwoje zawodników – Karolinę Wielochę i również debiutującego, Pawła Woźniaka.

Po ciężkich i zaciętych walkach reprezentantom klubu Academy Martial Arts Włocławek udało się zdobyć wysokie miejsca na arenie ogólnopolskiej. Paweł Woźniak wywalczył złoty medal w konkurencji Juniorzy Light Contact. Karolina Wielocha natomiast trzy razy stawała na podium, wywalczyła dwa złote medale w konkurencji Kadeci Makiwara Kumite oraz Kadeci Kalaki oraz w konkurencji Juniorzy Sumo grappling znalazła się na trzecim miejscu. Medal do Włocławka przywiózł także Adrian Robaczyński, który zdobył srebrny medal wśród dorosłych w konkurencji Full Contact waga lekka . Niestety Dawidowi Błaszczykowi nie udało się stanąć na podium, jednak zajął bardzo wysokie, jak na debiut w sztukach walki, czwarte miejsce.

Dzień później, w niedzielę 7 kwietnia, w Sochaczewie zostały zorganizowane przez Amatorską Ligę MMA Polski Związek Jiu-jitsu, zawody Pucharu Polski MMA. Podczas walk nasze miasto reprezentowało dwóch zawodników także z klubu Academy Martial Arts Włocławek – Patryk Kozicki i Adrian Matuszewski. Znaleźli się oni wśród 270 uczestników, którzy pojechali do Sochaczewa. Adrian Matuszewski toczył walki w kategorii No Gi BJJ, w której do pokonania miał 10 rywali, natomiast Patryk Kozicki wystartował w kategorii MMA w której miał 17 przeciwników. Obaj godnie reprezentowali swój klub, walcząc zaciekle i nieustępliwie, aż do samego końca. Niestety nie udało im się ostatecznie zdobyć złotych medali. Patryk Kozicki w tym roku zajął wysokie 5 miejsce. Adrianowi Matuszewskiemu poszło nieco lepiej. Uległ on jedynie rywalowi w finałowej walce. Tym samym uplasował się on na drugim stopniu podium, zdobywając srebrny medal i tytuł Wice Mistrza Polski MMA. Warto także nadmienić, że ten tytuł jest debiutem Adriana w sportach walki.

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości.