Memoriał Barcenasa: Hiszpania za mocna

0
92

Autor: Rafał Walter

Solidna gra nie wystarczyła. Gospodarze turnieju towarzyskiego pokazali biało -czerwonym, kto jest zdecydowanie lepszą drużyną, wygrywając z nimi 35:31. Polacy zagrają w niedzielne przedpołudnie z Portugalią na zakończenie Memoriału Barcenasa.

W porównaniu do piątkowych meczów w obu zespołach doszło do roszad w wyjściowych składach i można było się zastanawiać, co Polacy pokażą na tle obecnych mistrzów Europy. I pierwsze 10 minut było naprawdę niezłe w wykonaniu podopiecznych Patryka Rombla. To biało – czerwoni dyktowali warunki gry i prowadzili, wykorzystując nieporozumienia rywali. Po tym fragmencie spotkania już tak dobrze akcje w wykonaniu Polaków nie wyglądały, a przewagę zaczęli uzyskiwać Hiszpanie. Nasi reprezentanci szukali kołowych (momentami na siłę), ale Ci odpłacali się z drugiej strony niezłą skutecznością, zwłaszcza Dawid Dawydzik.

Hiszpanie grali to, co potrafili najlepiej. Celnie rzucali z drugiej linii, szybko wznawiali, ale grali też na dużym ryzyku, co potrafili wykorzystać Polacy. W efekcie biało – czerwoni przegrywali jedynie po pierwszej połowie 13:15.

Po przerwie niestety gra naszej reprezentacji w ofensywie, krótko mówiąc się nie układała. Frycowe płacili zwłaszcza Michał Olejniczak i Szymon Sićko, którzy już w pierwszej połowie przeżywali ciężkie momenty. Wykorzystywali je rywale w postaci celnych rzutów Maquedy czy Canellasa. Piłkarze ręczni z Półwyspu Iberyjskiego zdołali osiągnąć już nawet 8 bramek przewagi, lecz w końcówce podopieczni Patryka Rombla potrafili połowicznie ją zmniejszyć, dzięki skutecznym akcjom Sićki i wykorzystanym karnym oraz kontrom Krajewskiego. Ostatecznie Polacy przegrali 31:35, ale mimo porażki mogą być zadowoleni ze swojego występu.

Polska – Hiszpania 31:35 (13:15)

Polska: Morawski, Zakreta 1, Kornecki – Chrapkowski, Szyba 1, Dawydzik 5, Bondzior 2, Przybylski 3, M. Gębala, Kondratiuk, Jarosiewicz 3, Moryto 1, Syprzak 2, Pilitowski 1, Łangowski 2, Majdziński, Sićko 4, Krajewski 5, Olejniczak.

Hiszpania: P. de Vargas, Corrales, Hernandez – Maqueda 3, D. Fernandez 2, Entrerrios 1, A. Dujshebaev, Sarmiento, Aguinagalde, Sole 3, Goni 3, Figueras 3, Morros, J. Canellas 7, Arino 2, Guardiola 3, Fernandez Perez 3, Balaguer, D. Dujshebaev 1, Gomez Abello 4.