REKLAMA

Wczoraj Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski podpisał zarządzenie w sprawie naboru wniosków o wynajem mieszkań na osiedlu przy ul. Celulozowej, które ma być gotowe do 2022 roku. Dokumenty będzie można składać od 15 października do marca przyszłego roku.

Przy ulicy Celulozowej staną cztery bloki. Każdy z nich będzie posiadać sześć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną, w której znajdzie się miejsce na komórki lokatorskie.

Mieszkania w jednym z pionów, w całości będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bloki wyposażone zostaną także windy. Jak podkreślała dziś Domicela Kopaczewska, choć mieszkania dostępne będą dla wszystkich osób, które spełnią kryteria, to miasto chciałoby, by z oferty skorzystały osoby z niepełnosprawnością, starsze i przedstawiciele „zawodów deficytowych”, którzy szukają mieszkań we Włocławku.

Po zebraniu wniosków od osób zainteresowanych wynajmem mieszkań przy ul. Celulozowej, komisja podda je ocenie. Na podstawie przyznanej punktacji powstanie lista osób, które będą mogły skorzystać z miejskiej oferty oraz lista rezerwowa.