REKLAMA


To koniec epoki Igora Milicicia w Anwilu. Chorwat od nowego sezonu nie będzie trenerem Anwilu. Wszystko wskazuje na to, że Igor Milicic podpisze kontrakt w Bundeslidze. O konkretach będziemy informować na bieżąco. 

Nowym trenerem Anwilu został natomiast Słoweniec Dejan Mihevc. 42-letni trener przez dwa lata (2017 – 2019) reprezentował Twarde Pierniki Toruń, zdobywając w tym czasie z drużyną z Torunia dwa medale Mistrzostw Polski. W pierwszym sezonie w Polsce sięgnął po brąz oraz Puchar Polski. W kolejnym był Superpuchar Polski i srebro po przegranej batalii z Anwilem 4 – 3. Został ponadtowybrany trenerem roku 2018 w Polskiej Lidze Koszykówki. 

Mihevc przyszedł do Torunia po sezonie w Krka Nowe Mesto w Lidze Adriatyckiej. Słoweniec ma na koncie Mistrzostwo swojego kraju zdobyte w 2015 roku z KK Tajfun Sentjur oraz dwa Superpuchary Słowenii (2015,2016).


Przejęcie sterów po trenerze Miliciciu we Włocławku to duże wyzwanie. Przez 5 sezonów trener Igor skradł serca fanów Anwilu. Po ostatnich sukcesachwymagania i presja kibiców będą teraz jeszcze większe niż wcześniej. 

Życzymy powodzenia !

zdjęcie dzięki uprzejmości Andrzej Romański – Basket Foto Maniak