REKLAMA

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz powołał wczoraj na stanowisko Dyrektora Generalnego Urzędu Katarzyną Molską-Giżycką. Decyzja związana jest z rezygnacją dotychczasowej Dyrektor Moniki Berger i zmianą jej planów zawodowych.

Dziękuję dotychczasowej dyrektor generalnej pani Monice Berger za lata bardzo dobrej współpracy i gratuluję powołanej na to stanowisko pani Katarzynie Molskiej-Giżyckiej. Jestem przekonany, że jej doświadczenie zdobyte m.in. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przysłuży się rozwojowi naszego urzędu – mówił podczas wręczenia aktu powołania wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Monika Berger została mianowana na dyrektora generalnego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego 7 marca 2018 roku. Na stanowisku zastąpiła, odwołaną, Paulinę Wenderlich.

Monika Berger jest absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2000 – 2014 pracowała na różnych stanowiskach w branży finansowo-bankowej. Od roku 2015 pełniła funkcję zastępcy prezydenta Włocławka ds. gospodarki miejskiej. Odwołana ze stanowiska we wrześniu 2016 roku.

Zdjęcie pochodzi ze strony Urzędu Wojewódzkiego.