Kolejny dzień mistrzostw i kolejne srebro. Tak w dużym skrócie można podsumować występ reprezentantów LZS Vectra w drugim dniu MP do lat 18 w lekkiej atletyce, które odbywają się we Włocławku. W czwartek srebro do dorobku miejscowego klubu dorzuciła Izabela Duda w rzucie młotem trzykilowym.

W finale tej konkurencji włocławianie mieli aż trzy swoje przedstawicielki, które w komplecie do niego awansowały. Najlepiej z nich spisała się wyżej wymieniona Izabela Duda. 17-latka w najlepszej swojej próbie uzyskała 56,14 m, co pozwoliło jej zająć drugą pozycję. Do wąskiego finału 8 zawodniczek nie udało się za to awansować Nikoli Brzezińskiej. 16-letnia zawodniczka posłała młot na odległość 47,45 m i została sklasyfikowana na 9. miejscu. Trzy niemierzone rzuty oddała za to Laura Wróblewska i nie została ostatecznie sklasyfikowana w zawodach.

Włocławianie zgromadzeni na trybunach stadionu OsiR mogli oglądać jeszcze jeden finał A z udziałem reprezentantek miejscowego klubu. W chodzie na 5 km piąte miejsce wywalczyła Marta Zasada. Jej czas na mecie – 25:26,81 to jej nowy rekord życiowy. 16. pozycję w stawce 24 zawodniczek zajęła Paulina Wojtczak. Wynik 29:34,97 to ,tak jak w przypadku jej koleżanki, także najlepszy rezultat w jej życiu.

W finale B biegu na 400 m przez płotki zaprezentował się Mateusz Skonieczny. Zawodnik LZS Vectra Włocławek uzyskał w nim 63,79 s i zajął 6. miejsce.