Niezwykle zadowoleni mogą wracać z Radomia lekkoatleci LKS Vectra. W zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Polski do lat 20 w lekkiej atletyce zawodnicy włocławskiego klubu zdobyli cztery medale, w tym trzy złote. Niewątpliwie największą gwiazdą juniorskiego czempionatu okazała się Klaudia Kazimierska – zdobywczyni dwóch tytułów.

Kilka dni temu na naszym profilu w mediach społecznościowych ukazał się wywiad z utalentowaną młodą sportsmenką. Możecie go zobaczyć tutaj. Srebrna medalistka MP seniorów w biegu na 1500 m była oczywiście faworytką na tym samym dystansie w kategorii do lat 20. Wcześniej jednak, podczas pierwszego dnia rywalizacji wystartowała w dwa razy dłuższym biegu. Kazimierska ( czas 9:51.93) w pełni zdominowała rywalizację, wyprzedzając na mecie drugą Olimpię Brezę oraz trzecią Oliwię Wawrzyniak o blisko cztery sekundy. Jak się okazało później, w niedzielę także nie dała żadnych szans rywalkom.

Obrończyni tytułu zdecydowanie triumfowała na dystansie 1500 m z czasem 4:31.17. Wyraźnie za jej plecami na mecie finiszowały Zuzanna Bronowska (4:35.71) oraz Oliwia Sarnecka (4:41.22).

Można śmiało powiedzieć, że we Włocławku rosną nam następcy Marka Plawgi oraz obecnego najlepszego polskiego płotkarza Patryka Dobka. W finałowym biegu na 400 m przez płotki podczas drugiego dnia zmagań w Radomiu Vectra miała aż dwóch reprezentantów. Zawodnicy LKS spisali się wyśmienicie, bowiem zdobyli złoto oraz brąz. Na najwyższym stopniu podium stanął Sebastian Urbaniak (52.26), a medal z najmniej cennego kruszcu trafił do Dawida Skowyry (53.39). Przedzielił ich drugi na mecie Jakub Sobura-Durma (52.46). Warto zaznaczyć, że wszyscy zawodnicy stojący na podium pobili swoje rekordy życiowe. Dokonał tego także czwarty Maciej Kopeć (53.77) z klubu WKS Wawel Kraków.

Blisko medalu w chodzie sportowym na 10 km kobiet była Julia Kowalska. Zawodniczka z Włocławka bardzo długo walczyła o jakikolwiek „krążek”, ale ostatecznie uplasowała się na nielubianym przez sportowców miejscu, czyli czwartej pozycji. Zwyciężyła z rekordem życiowym Patrycja Oller.

W klasyfikacji medalowej klubów bardzo wysoką lokatę zajęła LKS Vectra, która z trzema złotami oraz brązem uplasowała się na 5. miejscu w gronie 53 sklasyfikowanych drużyn. Jeszcze większy powód do radości może mieć całe województwo kujawsko – pomorskie, gdyż zwyciężyło ono w klasyfikacji województw z łączną liczbą 19 „krążków”.