REKLAMA

Autor tekstu: Marek Szubski

Autor zdjęć: Adrianna Nowacka

Dziś Klub Koszykówki Włocławek poinformował o dyscyplinarnym zerwaniu umowy z McKenzie Moore’m. Jak czytamy na stronie głównej klubu, zawodnik miał odmówić treningu przed sobotnim meczem z Treflem Sopot. Tym samym naruszając jednostronnie umowę z klubem.

Od dłuższego czasu w kuluarach można było usłyszeć o ,, problemach z McKenzie Moore’m”. W ostatnim meczu ze Startem Lublin trener Marcin Woźniak nie skorzystał z jego usług w czwartej kwarcie. Co było bardzo wymowne. Ponadto nie jest tajemnicą, że zespół potrzebuje klasycznej jedynki. Typowego kreatora gry. Wraz z odejściem Moore’a zwalnia się miejsce do zakontraktowania gracza zagranicznego.

Mimo kontrowersji wokół swojej osoby Amerykanin z Filipińskim paszportem zapisał się na kartach historii klubu. W listopadzie w spotkaniu z Arka Gdynia jako pierwszy(i jedyny) zawodnik Anwilu zanotował triple – double (22 punktów, 12 zbiórek, 11 asyst) trafiając przy tym aż trzy razy za trzy punkty. Więcej o tym spotkaniu pisaliśmy TUTAJ.

Moore w tym sezonie w barwach Rottweilerów zagrał 16 spotkań rzucając średnio w meczu 11.8 punktu, 7.8 zbiórki oraz 6.3 asysty. Mimo swojej wszechstronności Amerykanin miał problemy z rzucaniem. Trafiał 38% rzutów z gry, w tym tylko 28% z dystansu.

Życzymy powodzenie w dalszej karierze.