REKLAMA

Mieczysław Woźnicki – artysta nieodkryty. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej planuje zorganizować wystawę poświęconą włocławianinowi Mieczysławowi Woźnickiemu (1901–1968 r.), który pracował jako nauczyciel rysunku i malarstwa we włocławskich szkołach w latach 1946–1968, udzielał się także jako członek ZPAP w Ognisku Kultury Plastycznej działającym przy Muzeum Kujawskim.

Jego życiorys i twórczość nie są jeszcze w pełni odkryte i zbadane, dlatego muzeum prosi o pomoc. Być może ktoś znał Mieczysława Woźnickiego, był jego uczniem lub sąsiadem i mógłby się podzielić wspomnieniami o artyście. Każda informacja o nim pozwoli lepiej zrozumieć jego twórczość i zaowocuje ciekawszą publikacją na ten temat.

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej posiada ponad 200 prac Mieczysława Woźnickiego. Przeważająca część z nich to rysunki ołówkiem, ale znajdziemy także te tworzone tuszem, węglem, barwne tempery czy akwarele, kilka prac w technice olejnej.

Pełna informacja na ten temat, ilustrowana archiwalnymi materiałami o artyście i jego pracach: http://muzeum.wloclawek.pl/mieczyslaw-woznicki-artysta-nieodkryty/