REKLAMA

Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. po raz kolejny w ramach „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim” zaprasza na nieodpłatne szczepienia. Program skierowany jest do osób powyżej 65 roku życia, nieszczepionych przeciwko pneumokokom, u których rozpoznano przewlekły nieżyt oskrzeli lub astmę oskrzelową oraz są zameldowani na terenie Gminy Miasta Włocławek. 

Warto pamiętać, iż bakteria Streptococcus pneumoniae, czyli pneumokok występuje powszechnie i kontakt z nią jest nieunikniony, a użycie szczepionki ochronnej to jedyna skuteczna metoda zapobiegania zakażeniom pneumokokowym.

Szczepienia wykonywane są w Przychodniach Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włocławku (Poradnie Ogólne). W związku z ograniczoną pulą szczepień przeciwko pneumokokom decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacja opublikowana na stronie internetowej Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej: https://www.mzoz.pl/program10.php

Szczepienia przeciwko pneumokokom, w ramach „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim” wykonywane są również w Przychodni Pulmonologiczno-Alergologicznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych, ul. Wyszyńskiego 25 (budynek D), tel. 54 416 53 18.

Witryna internetowa Alergologicznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych z zaproszeniem na programy profilaktyczne: http://www.spzps.wloclawek.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=8&Itemid=105 

Warto dodać, że szczepienia będą wykonywane do 31 grudnia 2020. Może z nich skorzystać 150 seniorów.

Projekt finansowany jest z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Gminy Miasta Włocławek.