REKLAMA

3… 2… 1….

W polityce czas na ulubiony okres naszych wybrańców narodu, czyli czas na upragnione wakacje. Wyjątkiem ma być PiS i jej dzielny muszkieter-Jacek Sasin. W wywiadzie dla tvp.info zapowiedział trzy dniową konwencję swojej partii, która ma się odbyć na początku lipca w Katowicach. Ma to być partyjna „burza mózgów” przed jesiennymi wyborami. Na miejsce zjazdu wybrano katowicki spodek. Patrząc na liczbę odlotów partii rządzącej w tej kadencji, miejsce spotkania zupełnie przestaje dziwić.

To było bezapelacyjnie wydarzenie tygodnia. Prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą przybył z wizytą „za ocean”. Oprócz gestów uprzejmości, pochwał i zapewnień o przyjaźni odbył się również krótki konkurs wokalny. Nasz prezydent postanowił nawiązać do słynnego wykonania Marilyn Monroe i odśpiewał prezydentowi Trumpowi przyjemną piosenkę „Happy Brithday”. Na reakcję prezdyneta USA nie musielismy długo czekać. Za samoloty F-35 w 100 procentach zapłaci polski rząd. Następnym razem proponuję zatańczyć, wtedy albo wywoła Pan deszcz albo zniesienie wiz dla Polaków. 

Ruszyła kampania ” Żyj i pozwól żyć innym”. Ma za zadanie zwrócenie uwagi kierowców na udzielanie pierwszeństwa przejazdu i bezpieczeństwa na drodze. Idea słuszna. Lektorem całej akcji jest znany aktor Wiktor Zborowski. Nic dziwnego, jak się słyszy ten charakterystyczny głos to od razu człowiek czuje respekt i rozgląda się na boki.