3…2…1…

To był czarny tydzień dla partii rządzącej. kandydatura Beaty Szydło, została dwukrotnie odrzucona w głosowaniach w Parlamencie Europejskim na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. Warto tu przypomnieć, że to kolejna porażka PiS-u na arenie międzynarodowej. Można powiedzieć jasno: u naszych rządzących jest tak samo jak w kadrze Franciszka Smudy- ciągle bez zmian.

Czas na piłkę kopaną. Kiedy najmocniejsze ligi świata odpoczywają, a piłkarze pokazują swoje zdjęcia z urlopów nasi „nożni kopacze” są już gotowi na piłkarskich boiskach. Tym razem równie szybko poszło, co rok temu. Piast Gliwice zdążył w dwa miesiące zgarnąć mistrza kraju i przegrać w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Odnotujmy, było to najszybsze odpadnięcie polskiego klubu w historii. Z naszymi drużynami jest jak z filmami Wajdy. Miała być Zemsta, a wyszedł totalny Kanał.

Słynny bokser Artur Szpilka najprawdopodobniej zaliczył swój najgorszy weekend w życiu. Wszystko za sprawą ostatniej londyńskiej gali bokserskiej, którą duża część fanów boksu śledziła przed telewizorami na kanale TVP SPORT. Podczas sobotniego starcia z Dereckiem Chrisorem nasz pięściarz był tylko tłem dla szalejącego przeciwnika. Niestety, w drugiej rundzie Brytyjczyk znokautował Szpilkę i sięgnął po zwycięski pas w swojej kategorii. Myślę, że ciężko jest wygrać pojedynek, nieoddajac żadnego porządnego ciosu. Swoją drogą od teraz Szpilka będzie mi się również kojarzył z teatrem. Nie dość, że wylądował na deskach to jeszcze z walki wyszła niezła komedia.

Kacper Gładkowski

Materace KOŁO