REKLAMA

3…2…1…

Korea Północna wybrała lokalne władzę. W najbardziej oczywistych wyborach na świecie wzięło udział 99,98 procent obywateli uprawnionych do głosowania. Oznacza to, że w tym roku frekwencja była o 0,01 procent wyższa niż podczas ostatnich wyborów. Skąd ten wzrost? Czyżby pierwszy przykład imigracji?Jedno jest pewne-wybory w Korei są tak potrzebne jak kiedyś Cyrankiewiczowi grzebień.

Czas na coś z cyklu: Gdybym nie oglądał, to bym nie uwierzył. Któregoś dnia przełączając kanały telewizyjne trafiłem na „Polsat Sport Fight” i nic mi nie mówiącą powtórkę gali boksu zawodowego. Niejaki Robert Talarek na tzw. „wejście” przed walką wybrał sobie utwór „Autsajder”. W końcu mamy wytłumaczenie jego porażek. Z  dobrymi pomysłami bokserów, jest jak ze słuchaczami Radia Maryja. Liczy się właściwa częstotliwość. 

Na sam koniec zostawiłem największy news tygodnia. Słynny dziennikarz Kamil D. został zatrzymany za jazdę po alkoholu i spowodowanie kolizji. W organizmie zatrzymanego wykryto m.in. podwyższony cholesterol, niedobór żelaza i 2,6 promila alkoholu we krwi. Gratuluję. Niektóre ugrupowania nie osiągają takiego wyniku w wyborach. Sam D. kolejny raz zagwarantował sobie rozgłos na długie tygodnie. Zawsze zastanawiałem się dlaczego pan Kamil podróżuje samemu. Już teraz wiem, po prostu resztę miejsc zajmuję jego ego. 

Kacper Gładkowski