REKLAMA

no images were found

Autor: Kacper Gładkowski

Grudzień w pigułce

Telewizja Publiczna rozumiejąc w pełni swoją misyjność postanowiła ponownie uraczyć swoich wiernych widzów. Tym razem za sprawą programu TVP2 „The Voice Senior”, w którym debiutowali uczestnicy po 60. roku życia. Ich zmagania oglądało prawie 5 mln widzów. W roli trenerów mogliśmy zobaczyć : Urszulę Dudziak, Alicje Majewską, Andrzeja Piasecznego i Marka Piekarczyka. Emerytura to wspaniały czas. Nawet wtedy  „śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej”. Z naciskiem na to drugie. 

Stało się! Szymon Hołownia ogłosił oficjalnie swoje przystąpienie do wyborów prezydenckich. Bez wątpienia to odważna decyzja. Na spekulacje komu zabierze, komu odbierze i kto za to wszystko zapłaci czekaliśmy niecałe dwa dni. Okazuje się, że 300 tys. już wydał z własnej kieszeni. Pod względem wydatków pozostałych kandydatów to naprawdę  niedużo. Nie znam recepty na wygraną w wyborach, znam za to uniwersalną receptę na porażkę: chęć podobania się wszystkim.

Były premier Donald Tusk napisał książkę pt. „Szczerze”. Premiera miała miejsce 12 grudnia, czyli mamy kolejny tragiczny grudniowy dzień historii Polski. Zdaniem krytyków „Szczerze” to znacznie więcej niż książka o kulisach władzy. To również zapisane potoczystym, barwnym językiem polityczne credo Donalda Tuska. Dowiadujemy się, jak wyglądała praca w Brukseli od kuchni. Cóż Otto von Bismarck zwykł mawiać : „ ludzie nie powinni wiedzieć, jak się robi parówki i politykę”. Zgadzam się, słowa słynnego kanclerza aktualne są do dzisiaj.

Na początku grudnia poznaliśmy skład na „Sylwester Marzeń” w TVP2. Przy wyborze artystów czuć było gust i maczanie palców prezesa Jacka Kurskiego. Dla narodu zagrali bowiem m.in. Boys, Milano, Weekend, Zenek Martyniuk i Bayer Full. Imprezę poprowadziły znane twarze stacji. Sylwestrowa noc okazała się hitem, gromadząc przed telewizorami blisko 6 milionów widzów. Najlepszy wynik wyprzedzając stacje TVN i Polsat. Podziwiam pracowników telewizji publicznej. Nie dość, że są w pracy na cały etat to jeszcze szefa trzeba nosić na rękach.

Z przytupem w Nowy Rok

Wielka  reaktywacja teleturnieju „Va banque”. Prowadzącym już nie Kazimierz Kaczor, a niezniszczalny Przemysław Babiarz. Premiera nowej wersji teleturnieju odbyła się 7 stycznia. Bardzo interesujący ruch. Czekam z niecierpliwością na pierwsze słupki oglądalności. Z ramówką TVP jest trochę jak z koncertem znanej grupy rockowej. Najpierw nowości, a potem czas na największe przeboje.

Maciej Musiał znany ostatnio z roli w „Wiedźminie” ma nowa kobietę. Prawdopodobnie chodzi o założycielkę polskiej marki znanej na całym świecie MISBHV -Natalię Maczek. Nic dziwnego aktor zawsze miał powodzenie u kobiet. Fani aktora rozpoznali nowa sympatie po pomalowanych paznokciach u stóp. Gratulacje spostrzegawczości. W życiu stopy muszą zawsze dotykać ziemi. Jak widać głowy fanów niekoniecznie.

Znowu o Nas głośno za granicą. Mowa o Ilonie Felicjańskiej, która właśnie wróciła z wakacji na Florydzie. Znana modelka została tam aresztowana wraz ze swoim partnerem Paulem Montana. Powodem była kłótnia zakochanej pary. Na komisariacie Paul miał zeznać, że Ilona biła go w głowę, a on oddał jej uderzeniem w twarz. Podobno od czasu wizyty prezydenta Andrzeja Dudy nikt tak Amerykanów nie wystraszył.

W internecie nic nie ginie. Przekonała się o tym prowadząca „Wiadomości” TV Danuta Holecka. Internauci przypomnieli, jak w 2013 r. niemal ze łzami w oczach dziękowała szefowi WOŚP Jurkowi Owsiakowi. Dziś telewizji publicznej z Owsiakiem już nie jest po drodze. Podczas ostatniego finału w „Wiadomościach” akcji poświęcono zaledwie 30 sekund. Niebywała metamorfoza. Pani Danuta jest jak rasowy piłkarz: sprawnie drybluje rozmówców, i trzyma się daleko od ławki rezerwowych. Czasami można dostać czerwoną kartkę i trzeba pauzować, nawet cztery lata.