REKLAMA

no images were found

Autor: Kacper Gładkowski

Zaczynamy od festiwalu żenady. Podczas sobotniej konwencji Solidarnej Polski Beata Kempa określiła posła Krzysztofa Śmiszka, prywatnie partnera Roberta Biedronia, mianem „kandydatki na pierwszą damę”. ”Kempa” z łaciny dilettanti, z włoskiego amator, a po polsku oznacza poziom humoru, który dogania poziom patriotyzmu.

Teraz coś dla miłośników naszych małych przyjaciół. Nowe zwierzęta dotarły do poznańskiego zoo. Mowa o binturongach – dwóch suczkach Zmorze i Brukselce. Z materiału dowiadujemy się, że posiadają w sobie cechy kota, niedźwiedzia i małpy. Na uwagę zasługuje również opiekun zwierząt pan Jakub, który przybliża Nam w sympatyczny sposób historię tych małych istot. Gratuluję uwielbiam ludzi zaangażowanych dla dobra jakieś sprawy (również zwierząt). O podobnym połączeniu zwierząt nigdy wcześniej nie słyszałem. Przez chwilę pomyślałem, że Pan Jakub w przerwach od pracy trzaskał krzyżówki.

„Co Cię napędza” – to hasło nowej kampanii ŠKODY promującej pierwsze samochody elektryczne i hybrydowe w ofercie marki, które od początku roku trafiły do pierwszych klientów. Twarzami akcji zostali artyści Mela Koteluk oraz Grzegorz Turnau. Dziwi tylko w reklamie hybrydy występowanie człowieka z Krakowa. W końcu w mieście Turnaua wszystko jest zdrowsze od oddychania

To prawdziwy człowiek renesansu! Maluje obrazy, tworzy szkice biżuterii antycznej, projektuje okładki do płyt. Ostatnio wziął się za freski… u siebie w domu. Mowa o pośle Marku Suskim. Nie zapominajmy również o innych walorach posła takich jak: historia, wiedza o społeczeństwie i przytakiwanie prezesowi. Kiedyś widziałem pewne badanie. Podobno 35proc. kobiet uważa tyłek za najbardziej atrakcyjną część ciała u mężczyzny. Jak patrzę na Suskiego to wiem, że to prawda.

Najgorętsza saga transferowa zimowego okienka dobiegła końca. Krzysztof Piątek oficjalnie opuścił AC Milan. Nie trafił jednak na Wyspy Brytyjskie czy do Hiszpanii. Przeniósł się do Bundesligi do zespołu Herthy Berlin. Niestety początek dla Polaka jest ciężki (3 mecze, 3 przegrane, 1 bramka). Kiedyś w utworze „Listen” Beyoncé śpiewała: „Nie wiem, gdzie jest moje miejsce”. Ostatnio Piątek ma bardzo podobnie.

Anwil Włocławek pożegnał swoją gwiazdę Tonego Wrotena. Ten niekonwencjonalny rozgrywający z pewnością zostanie zapamiętany w naszym mieście. Bywało różnie, raz lepiej raz gorzej. Ja przede wszystkim zapamiętam z tragicznej skuteczności „rzutów osobistych”. Tony nawet gdy próbował sobie zrobić selfie telefonem komórkowym. To jako pierwszy – i jedynamy na świecie – nie trafił.