REKLAMA

Dziś w godzinach porannych, ok. godz. 6, doszło do tragicznego wypadku na ul. Kapitulnej.

Kierująca samochodem marki Chrysler, która jechała ulicą Kapitulną w stronę ul. Wysokiej i zderzyła się czołowo z autobusem MPK linii numer 1 poruszającym się w kierunku Centrum. W autobusie MPK znajdowało się 10 osób.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca pojazdem osobowym zjechała nagle na pas, którym poruszał się autobus MPK i doszło do czołowego zderzenia.

49-letnia kobieta kierująca autem osobowym zginęła na miejscu.

4 osoby, które podróżowały autobusem MPK trafiły do szpitala z potłuczeniami, jednak bez poważnych obrażeń.

Ulica Kapitulna jest zablokowana od zjazdu przy Hotelu „Młyn”.

Na miejscu jest policja i prokurator, którzy badają okoliczności wypadku.

W akcji brały udział m.in. 3 zastępy straży pożarnej i kilka pojazdów pogotowia ratunkowego.

AKTUALIZACJA (informacje KMP):

Do wypadku doszło dzisiaj (28.06.2019) po godzinie 6 na ul. Kapitulnej we Włocławku. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zderzyły się dwa pojazdy, z których jeden to autobus komunikacji miejskiej. Wysłani na miejsce mundurowi zabezpieczyli rejon wypadku oraz wyznaczyli objazdy zablokowanej całkowicie ulicy Kapitulnej. Po zakończonych działaniach ratowniczych policjanci pod nadzorem prokuratora rozpoczęli czynności, które pozwoliły ustalić przebieg zaistniałego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letnia kierująca chevroletem jadąc ulicą Kapitulną od strony centrum z niewyjaśnionych przyczyn zjechała nagle na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się autobus komunikacji miejskiej. W wyniku zdarzenia kierująca chryslerem poniosła śmierć na miejscu, natomiast 6 osób z autobusu trafiło do szpitala na badania. Przeprowadzone badanie trzeźwości 60-letniego kierującego autobusem wykazało, że był on trzeźwy.

Okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego wyjaśni prowadzone postępowanie przez włocławskich mundurowych pod nadzorem prokuratora.

no images were found