REKLAMA

W tym roku czytać będziemy polskie nowele. Już w przeddzień Narodowego Czytania, tj. 6 września 2019 roku od godz. 10:00 do 14:00 Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza przy ul. Warszawskiej 11/13 zaprasza na „Katarynki” czar … Przy melodiach XIX-wiecznego instrumentu przywołana zostanie jedna z najpopularniejszych polskich nowel autorstwa Bolesława Prusa. Grze kataryniarza Marka towarzyszyć będzie wystawa poświęcona nowelom wybranym w tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

W sobotę, 7 września 2019 roku o godz. 17.00 Teatr Impresaryjny i Teatr Ludzi Upartych zapraszają na skwer przed głównym wejściem do Teatru, skąd uczestnicy wydarzenia wyruszą na krótki literacki spacer po włocławskim parku im. Henryka Sienkiewicza. Podczas tej przechadzki spotkamy w parkowych alejkach m.in. bohaterów nowel Elizy Orzeszkowej „Dobra pani” i Bolesława Prusa „Katarynka”.

Każdy, kto przyniesie ze sobą książkę z polskimi nowelami będzie mógł ozdobić ją okolicznościową pieczęcią.

Warto przypomnieć, że akcja Narodowe Czytanie odbywa się po raz ósmy pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego towarzyszy temu niezwykłemu wydarzeniu od pierwszej edycji.

W akcję: Narodowe Czytanie 2019 włącza się również Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. 7 września 2019 roku o godz. 10.00 wydarzenie rozpocznie się w siedzibie Centrum przy ulicy Nowomiejskiej 15 A.