REKLAMA

We Włocławku 11 września 2021 r. wszyscy, którzy kochają sport, będą mieli okazję wziąć udział w wielu wydarzeniach. Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi w całej Polsce. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W dziewiątej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki naszego kraju.

Oto, z jakich bezpłatnych zajęć będzie można skorzystać 11 września we Włocławku:

O godz. 10.00 Szkoła Podstawowa nr 7 przy ul. Gniazdowskiego organizuje Dzień Sportu na Orliku. Odbędzie się festyn sportowo-rekreacyjny połączony z licytacją. W programie: piłka nożna, karate, taniec.

W sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 w godz. 11.00 do 12.30 odbędzie się otwarte, bezpłatne wydarzenie pn. „Aikido na zdrowie”. – Planujemy zapoznać ćwiczących z japońską sztuką walki aikido i jej prozdrowotnymi aspektami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy rodziny z dziećmi, koniecznie w wygodnym stroju sportowym, ćwiczymy na macie treningowej boso – informuje Barbara Chrabąszczewska, instruktorka aikido. Wymagana rejestracja uczestników poprzez e mail: wloclawek@aikido.info.pl

TKKF Horyzont organizuje dzień otwarty na kortach tenisowych przy ul. Gałczyńskiego. Od godz. 14.00 chętni będą mogli bezpłatnie skorzystać z porady instruktorskiej i poznać podstawy gry w tenisa ziemnego. Odbędzie się również miniturniej dla dzieci (czerwona piłka – mini kort).

O godz. 10.00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Cyganka rozpocznie się Piknik Integracyjno-Sportowy. W programie imprezy między innymi: turniej piłkarski, gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych dzieci, bieg samuraja, spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, pokazy udzielania pierwszej pomocy. Na pikniku pojawią się animatorzy, będą pokazy tańca, muzyka i poczęstunek. Organizatorem wydarzenia jest Uczniowski Klub Sportowy Meta.

W altanie w parku na Słodowie od godziny 10.00 każdy chętny będzie mógł poprawić swoją postawę dzięki treningowi pilates i jogi. Trening poprowadzi między innymi Anna Wodrowska z FunkcjoMasaż. Natomiast o godz. 12.00 w Przystani Żeglarskiej przy ul. Płockiej 187 odbędą się pokazy sportowego sprzętu żeglarskiego oraz modeli sterowanych radiem z KS Aqua. pokazy towarzyszyć będą X Regatom Optysiowym).

O godz. 16.00 na boisku Orlik przy Zespole Szkół Elektrycznych rozpocznie się impreza: Sport to zdrowie! Będą to rozgrywki sportowe w dyscyplinach, takich jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka plażowa, tenis ziemny.

Poza tym, tradycyjnie jak w każdą sobotę, w parku na Słodowie o godzinie 9.00 wystartują biegacze i nordic walkerzy w kolejnej edycji włocławskiego Parkrunu.

Warto dodać, że 10 września 2021 r. o godz. 10.00 Domowe Przedszkole we Włocławku zorganizuje Olimpiadę sportową dla przedszkolaków.

Warto także wspomnieć o imprezach sportowych zaplanowanych na weekend 18-19 września 2021 r., które będą imprezami towarzyszącymi z okazji Narodowego Dnia Sportu. Będą to:

  • 18 września od godz. 11.00 biegi dzieci i młodzieży w ramach 38. Biegu Kujawiaka. Biegowi głównemu na dystansie 10 km, towarzyszyć będą konkurencje dla dzieci i młodzieży. Organizator zaplanował 6 biegów, w zależności od kategorii wiekowej młodych uczestników. Najmłodsi (rocznik 2014 i młodsi) pobiegną na 400 m, najstarsza kategoria (2002 – 2005) zmierzy się z dystansem 2000 metrów. Organizatorem wydarzenia jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra, przy wsparciu samorządu Włocławka.
  • 19 września o godz. 12.00 Włocławski Test Coopera na Stadionie Przylesie. Wydarzenie będzie towarzyszyło 5 rundzie tegorocznych biegów z cyklu Vladislavia Cross. Wszyscy zainteresowani będą mogli sprawdzić swoją formę w teście Coopera, czyli pokonaniu biegiem lub marszem najdłuższego odcinka w czasie 12 minut.

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych w ramach Narodowego Dnia Sportu można znaleźć na: https://narodowydziensportu.pl/ i http://www.zwalcznude.pl