Neapol, Paryż? Nie, to tylko Włocławek. Co z tymi śmieciami?

0
297
REKLAMA

We Włocławku coraz częściej pojawia się problem nielegalnych składowisk odpadów. Ogromne ilości śmieci można zobaczyć w wielu miejscach. Niestety, centrum miasta momentami wygląda jak wysypisko, a szans na poprawę nie widać.

Teren za budynkiem Przychodni nr 1 (poradni dziecięcej) przy ul. Mickiewicza 3, wrzesień 2021

Mieszkańcy często przesyłają nam zdjęcia śmieci wyrzuconych między blokami czy na terenach zielonych. Na powyższym zdjęciu mamy przykład śmieci, które przez 2 miesiące leżą między Przychodnią przy ul. Mickiewicza, a blokami (Słowackiego 1, Mickiewicza 3a). Teren przy blokach zabezpieczony jest z każdej strony. Od strony Placu Wolności znajduje się brama, od Słowackiego szlaban, a od ul. Mickiewicza również brama. Pomimo to sprawców wyrzucania śmieci nie udało się do tej pory ukarać, a problem ten trwa już od kilku lat.

Ten fragment terenu, mimo iż znajduje się pośrodku ogrodzonej przez Spółdzielnie strefy, nie należy do Spółdzielni. Niezależnie od tego Spółdzielnia wiele razy sprzątała tą przestrzeń. Niestety, tym razem śmieci znajdują się tam już od kilku miesięcy. Z resztą, gdyby zostały sprzątnięte i tak zaraz pojawiłyby się nowe.

Wiele razy można było znaleźć tam stare lodówki, telewizory czy dywany, nie wspominając o mniejszych, “zwykłych” śmieciach. Jeden z mieszkańców widział jak nad ranem, ktoś wysypuje śmieci z przyczepki, niestety nie zdążył spisać numerów, ani zapamiętać marki auta. To wszystko w biały dzień, w centrum miasta, na ogrodzonym terenie.

Teren za budynkiem Przychodni nr 1 (poradni dziecięcej) przy ul. Mickiewicza 3, wrzesień 2021

Mieszkańcy Włocławka oprócz znanego nam doskonale problemu odpadów wielkogabarytowych, które są zmorą każdego osiedla, muszą na co dzień zmagać się z nielegalnymi wysypiskami śmieci. Czy to w centrum miasta, czy na terenach zielonych m.in. w Parku na Słodowie, czy na Przylesiu na osiedlu Zazamcze, problem cały czas jest i nie widać szans na poprawę.

Neapol czy Paryż swoim klimatem, zabytkami i widokami może “wynagrodzić” zaśmiecone miejskie obszary. Te miasta po prostu zachwycają, mimo ton śmieci znajdujących się na ich ulicach. Czy tak samo jest we Włocławku? Nie sądzę. Mało kto docenia walory naszego miasta, a śmieci jeszcze bardziej psują ten obraz.

Neapol, 2020