REKLAMA

W sobotę od godziny 19.00 do 23.00, każdy mógł bezpłatnie obejrzeć ekspozycje prezentowane w Gmachu Głównym przy ul. Słowackiego, Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego , Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej i w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej. Włocławianie, którzy licznie przybyli, aby zobaczyć zbiory, posłuchać opowieści o kolekcjach, wziąć udział w warsztatach.

Dla odwiedzających muzea przygotowano specjalne atrakcje takie jak m.in.: „Malowany fajans” – pokaz malowania tradycyjnych wzorów kwiatowych na fajansowych talerzach przez doświadczoną malarkę – pracownicę fabryki fajansu, „Zabawka ludowa” – warsztaty dla dzieci, na których wykonają zabawkę inspirowaną pracą kowala, prezentacja bajek z lat 80-tych z przeźroczy czy pokaz archiwalnych fotografii z widokami ulic miasta połączony z prezentacją reklam dawnych firm włocławskich.

Dodatkowo w gmachu Muzeum Etnograficznego, można było skosztować tradycyjnych potraw przygotowanych przez panie z KGW w Byczynie Kolonii. Odbywały się również co godzinę rozmaite konkursy dotyczące aktualnych wystaw i zbiorów muzealnych.

fot. Martyna Drzewiecka