REKLAMA

Od 15 czerwca 2020 r. trwa nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. W szkołach prowadzonych przez Gminę Miasto Włocławek planuje się otworzyć 57 oddziałów, z czego 23 w liceach ogólnokształcących, 24 w technikach i 10 w szkołach branżowych I stopnia. Łącznie przygotowano dla uczniów 1 670 miejsc. Liczba absolwentów klas VIII w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Włocławek to 886 osób.

Poza zawodami, w których tradycyjnie już kształcą włocławskie szkoły, na rok szkolny 2020/2021 proponowane są nowe kierunki takie jak: technik rachunkowości w Zespole Szkół Ekonomicznych, technik programista w Zespole Szkół Elektrycznych oraz technik spawalnictwa w Zespole Szkół Technicznych. Nowością są również klasy w Zespole Szkół Budowlanych w zawodzie technik budownictwa z innowacją: komputerowe wspomaganie projektowania CAD oraz technik robót wykończeniowych w budownictwie z innowacją: aranżacja wnętrz. Ponadto w Zespole Szkół Samochodowych w ramach nowego zawodu planuje się otworzyć klasę w zawodzie technik transportu drogowego. 

Zapraszamy wszystkich absolwentów klas VIII do zapoznania się z szeroką ofertą szkół zawodowych i liceów ogólnokształcących funkcjonujących na terenie miasta Włocławek. Nasze placówki kształcą w różnorodnych kierunkach, dysponują nowoczesnymi pracowniami, posiadają świetnie wyposażoną bazę sportową, a ich uczniowie osiągają bardzo wysokie wyniki na egzaminach.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://wloclawek.edu.com.pl/kandydat/app/