REKLAMA

Dnia 1 maja 2019r. „Muzeum” Dom PRL-u rozpoczęło swoją działalność. Jego celem jest przedstawienie barw życia codziennego minionej epoki. Ma ono za zadanie umożliwić zwiedzającym przeniesienie się w klimat tamtych lat.

Muzeum składa się z pięciu zaaranżowanych pomieszczeń, urządzonych podobnie do wielu mieszkań w tamtym okresie. Zwiedzanie zaczynamy od łazienki, w której znajduje się gablota z mydełkami (34szt.) z tamtej epoki. Osobna gablota to gablota z  mydełkami, kremem i oliwką i plakatem Jacka i Agatki i pacynką Jacka(pacynka Agatki zgubiła się). Jest taż pralka Frania, magiel elektryczna, proszki z tamtych lat, pończoszki, szlafroczek (55lat)oraz kosmetyki z tamtego okresu.

Następnie przechodzimy do pokoju z elektroniką , odkurzaczami,  maszynami do pisania. Możemy nie tylko tylko je obejrzeć, lecz także wypróbować swoich sił w pisaniu. 

W muzeum jest jeszcze kuchnia (w której znajdują się zgadywanki), salon (meblościanka na wysoki połysk,fotele, wersalka, konik na biegunach, radio,telewizor, książki, gazety z lat 50-tych do 80-tych, które można przeczytać), pomieszczenie przypominające komisariat, kącik biurowy z dokumentami, centralą telefoniczną oraz milicyjne stroje, które można przymierzyć.

W niedługim czasie planowane jest, aby goście mogli zwiedzać Toruń zabytkową NYSKĄ, jak też Fiatem 125p.