REKLAMA

Od dziś, tj. 17 lipca 2019 roku od godziny 11.00 w Centrum Kultury Browar B. (w galerii Antresola) będzie można oglądać cały zbiór figurek, zgromadzonych w ramach konkursu. Jest to dodatkowe wyróżnienie dla wszystkich uczestników i jeszcze jedna atrakcja dla zainteresowanych tym konkursem.

1 marca 2019 r. w Centrum Kultury „Browar B.” odbyła się już XI edycja tego konkursu skierowanego do dzieci i młodzieży z całej Polski. Do rywalizacji przystąpiło, tworząc prace na miejscu, prawie sto osób reprezentujących szkoły, stowarzyszenia kulturalne, domy kultury, placówki opiekuńcze i oświatowe z Włocławka, Radziejowa, Torunia, Płocka, Bydgoszczy i Łodzi. Nadesłano też około 150 rzeźb z gliny z 38 miast Polski, co jest nowym rekordem w historii Konkursu.  

Na wystawie pokonkursowej w Zbiorach Sztuki na ul. Zamczej, prezentowanej wiosną znalazły się tylko prace nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane przez jury do ekspozycji. W Antresoli zaprezentujemy cały zbiór figurek, zgromadzonej przez nas w ramach konkursu. Wstęp wolny.

Godziny zwiedzania: wtorek – piątek, godz. 11.00 – 18.00, sobota, godz. 14.00 – 18.00 (ostatnie wejście godz. 17.30).