REKLAMA

no images were found

Autor: Karolina Klimecka-Łaptuta

W dniu wczorajszym o godzinie 24.00 czasu polskiego (23.00 czasu brytyjskiego) Wielka Brytania przestała być członkiem Unii Europejskiej. Od dziś do 31 grudnia 2020 będzie obowiązywał okres przejściowy w relacjach UE – WB. W tym czasie ma dojść do wynegocjowania umowy handlowej, a jeżeli to się nie uda dojdzie do tzw. twardego brexitu.

Wielka Brytania stała się członkiem Wspólnoty Europejskiej w 1973 roku. Była, obok Niemiec i Francji, trzecim pod względem liczby ludności krajem Unii i jedną z trzech jej największych gospodarek.

Jakie konsekwencje, będą z powodu wystąpienie z UE Wielkiej Brytanii, dla Polski? Wielka Brytania to drugi pod względem wielkości, kontrahent handlowy dla naszego kraju. Wielu Polaków od lat mieszka na Wyspach, i nie myśli o powrocie do naszego kraju. Czy część naszych rodaków nie zostanie zmuszona przez władze brytyjskie do powrotu do ojczyzny? Co z polskim biznesem, który na Wyspach bardzo dobrze się rozwija?

Jeżeli mieszkacie w UK i możecie powiedzieć jakie są nastroje bądź opinie Polaków w związku z Brexit’em to z chęcią je wysłuchamy.