REKLAMA

Nakładem Fundacji Ari Ari ukazało się drugie wydanie “Spacerownika”, skierowanego do miłośników spacerów i pasjonatów historii miasta. Wydawnictwo zostało wsparte finansowo przez Gminę Miasto Włocławek w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028

Opracowane przez historyków i pasjonatów historii trasy pozwalają poznać historię wielu zasłużonych dla miasta osób, ważnych miejsc, jak również istotnych wydarzeń z przeszłości miasta. Drugie, poszerzone wydanie “Spacerownika” zawiera aż 15 tras tematycznych, spośród których większość prowadzi ulicami Śródmieścia. Hasła przewodnie to m.in. Wisła i jej wpływ na rozwój miasta, włocławskie fabryki, modernizm, detal architektoniczny, ślady społeczności i kultury żydowskiej, niemieckiej, rosyjskiej, włocławskie kina i muzea oraz cmentarz komunalny.

“Spacerownik” jest obecnie kolportowany na terenie Włocławka. Darmowe egzemplarze dostępne będą w Urzędzie Miasta Włocławek, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Księgarni Gdańscy, Oddziale Kujawskim PTTK, we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu oraz w Galerii Sztuki Współczesnej.