REKLAMA

Autor: Adam Mroczek

Międzynarodowy Komitet Olimpijski przekazał komunikat, w którym informuje o przełożeniu Igrzysk Olimpijskich na 2021 rok. Przewodniczący MKOl Thomas Bach zgodził się na propozycję premiera Japonii Shinzo Abe.

Już od dawna świat sportu spekulował nad tym czy i na kiedy powinny zostać przełożone Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokio 2020. Wczoraj, MKOl podał do publicznej informacji, że ostateczna decyzja zapadnie w ciągu najbliższych czterech tygodni, ale całkowite odwołanie absoultnie nie wchodzi w grę.

Dzisiaj odbyła się wideokonferencja, w której udział wzięli m.in. przewodniczący MKOl Thomas Bach oraz premier Japonii Shinzo Abe. Szef japońskiego rządu zaproponował przesunięcie imprezy na 2021 rok. W swoim komunikacie MKOl oficjalnie poinformował o przełożeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio na 2021 rok. Napisano, że  – igrzyska w Tokio mają być światłem w tunelu problemu pandemii, z jaką zmaga się obecnie cały świat. Zawody mają odbyć się nie później niż latem 2021 rokua, a nazwa Tokio 2020 pomimo zmiany terminu pozostanie.

Fot: Tokyo 2020