REKLAMA

8 czerwca 2019 roku na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się VI Olimpiada Hefajstosa, impreza sportowo- rekreacyjna adresowana do osób niepełnosprawnych.

Wydarzenie organizowane jest każdego roku przez Włocławskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych „Eurointegracja”, a finansowane z budżetu miasta Włocławka.

Na stadionie OSiR pojawiło się około 400 osób, które uczestniczyły w biegach, pchnięciu kulą, skoku w dal i sztafecie. Do Włocławka przybyli reprezentanci szkół, domów pomocy społecznej, stowarzyszeń, klubów niepełnosprawnych z Włocławka i okolic. Impreza rozpoczęła się wejściem na stadion w stylu olimpijskim, a następnie przemówieniami m.in. Prezesa Stowarzyszenia EuroIntegracja – Jana Schwarza i Domiceli Kopaczewskiej – Zastępcy Prezydenta Miasta. Po oficjalnym otwarciu zaprezentowały się grupy taneczne działające przy Centrum Kultury „Browar B” oraz grupa taneczna mażoretek z Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie. Tradycyjnie pojawiły się także uczennice II LO we Włocławku w strojach greczynek, które poniosły flagę Olimpiady Hefajstosa.

no images were found

fot. Martyna Drzewiecka