REKLAMA

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego ogłosiła drugi nabór wniosków o cieszące się olbrzymim zainteresowaniem mikrogranty inwestycyjne dla przedsiębiorców w ramach samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w gospodarce i sferze społecznej – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl.

Mikrodotacje inwestycyjne (pula 5 milionów złotych) dedykowane są tym razem małym i średnim przedsiębiorstwom, które są producentami produktów i usług ważnych z punktu widzenia ograniczania rozmiarów i skutków epidemii, a także małym sklepom z przeznaczeniem na zakup urządzeń filtrujących powietrze. W pierwszym przypadku dotacja wyniesie 30 tysięcy złotych, w drugim nawet 6 tysięcy złotych (w przypadku minisieci sklepów).

Oficjalne ogłoszenie o naborze wniosków – 15 lipca 2020 r. na stronie TARR (agencja już uruchomiła infolinię dla przyszłych beneficjentów).

Przedsiębiorcy z naszego województwa mają też do dyspozycji pożyczki płynnościowe (m.in. na wynagrodzenia, do 1 mln zł, oprocentowanie od 0 proc., na 6 lat).

Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/35996-pakiet-antykryzysowy-aktualny-raport