REKLAMA

Autor: Adam Mroczek

Władze Polskiego Związku Hokeja na Lodzie podjęły decyzję o przedwczesnym zakończeniu ligowego sezonu. Ma to związek z rozszerzającą się epidemią koronawirusa w naszym kraju. Mistrzostwo przyznano GKS-owi Tychy oraz Polonii Bytom.

Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa, kierując się zaleceniami Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa, władze Polskiej Hokej Ligi w porozumieniu z wszystkimi klubami uczestniczącym w półfinałach fazy play-off podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek w tym sezonie. Decyzję podjęto jednogłośnie, kierując się odpowiedzialnością i troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników oraz pozostałych uczestników rywalizacji. Zostały zakończone również rozgrywki Polskiej Ligi Hokeja na Lodzie Kobiet, II ligi, Centralnej Ligi Juniorów oraz wszystkie rozgrywki okręgowe.

Zarząd Polskiej Hokej Ligi działając na podstawie pkt 44.1. Regulaminu Rozgrywek PHL postanowił:

– po konsultacji z klubami PHL, które awansowały do półfinałów play-off Polskiej Hokej Ligi, zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 z dniem 11 marca 2020 roku.

– przyznać miejsca medalowe w sezonie 2019/2020 klubom, które awansowały do półfinałów play-off według punktacji uzyskanej przez kluby w ćwierćfinałach play-off oraz sezonie zasadniczym

I miejsce i tytuł Mistrza Polski otrzymuje GKS Tychy

II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski otrzymuje Re-Plast Unia Oświęcim

III miejsce otrzymują ex aequo: JKH GKS Jastrzębie oraz GKS Katowice

W przypadku PHLK zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, działając w porozumieniu z WGID PZHL, postanowił:

– zakończyć sezon rozgrywkowy Polskiej Hokej Ligi Kobiet z dniem 11 marca 2020 roku.

– przyznać miejsca medalowe w sezonie 2019/2020 według punktacji uzyskanej przez kluby w sezonie zasadniczym oraz biorąc pod uwagę awans do półfinałów PLHK:

I miejsce i tytuł Mistrza Polski otrzymuje KH Polonia Bytom

II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski otrzymuje GKS Stoczniowiec Gdańsk

III miejsce otrzymują ex aequo: UKHK Unia Oświęcim oraz SKKH Atomówki GKS Tychy

Źródło: PZHL