REKLAMA

Już wszystkie polskie zespoły znają swoich rywali w eliminacjach europejskich pucharów. Najpierw swoich potencjalnych przeciwników poznała Legia, a teraz do tego grona dołączyli Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia Kraków. Ci ostatni w teorii mają najtrudniejszy orzech do zgryzienia.

W niedzielę UEFA dokonała podziału rywali dla polskich drużyn. Każdy z naszych zespołów miał przydzielonych trzech potencjalnych przeciwników. Co ciekawe, dwaj z nich w każdym z przypadków, pochodzą z tego samego kraju. Tak więc przedstawiali się oni przed losowaniem:

Potencjalni rywale Lecha Poznań:

RFS Ryga (Łotwa)

Valmiera FC (Łotwa)

FC Botosani (Rumunia)

Potencjalni rywale Piasta Gliwice:

Szachtior Soligorsk (Białoruś)

FK Ventspils (Łotwa)

Dinamo Mińsk (Białoruś)

Potencjalni rywale Cracovii Kraków:

Malmoe FF (Szwecja)

Hammarby IF (Szwecja)

FK Kukesi (Albania)

Tak jak w przypadku Ligi Mistrzów o awansie w każdej z rund decydować będzie tylko jeden mecz. Wszystko przez pandemię koronawirusa. W wyniku poniedziałkowego losowania poznaliśmy rywali polskich drużyn w I rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. Lech trafił na Valmierę Glass, Piast zagra z Dynamem Mińsk, a Cracovia zmierzy się z Malmoe FF. W szczególności krakowianie będą rywalizować z klubem, który w ostatnich latach dość regularnie występował w rozgrywkach Champions League lub Europa League.

Pierwsza runda odbędzie się 27 sierpnia. Jeszcze nie wiadomo czy jakaś ze stacji będzie transmitować te spotkania. Cracovia i Piast zagrają swoje spotkania na wyjeździe, Lech z kolei będzie grał u siebie.