REKLAMA

W niedzielne południe poznaliśmy potencjalnego rywala Legii w I rundzie piłkarskiej Ligi Mistrzów. Zostanie nim lepszy z pary Linfield – KF Frita. Jeśli mistrzowie Polski przejdą tę fazę rozgrywek, w drugiej będą mogli się spotkać z drużyną byłego trenera Legionistów Henninga Berga, a mianowicie Omonią Nikozja.

W tym roku eliminacje do europejskich pucharów są wyjątkowe. Wszystko rzecz jasna przez pandemię koronawirusa. W porównaniu do poprzednich lat o awansie którejś z drużyn będzie decydowało jedno spotkanie, a nie dwumecz. Dopiero w 4. rundzie rozgrywanie będzie mecz i rewanż.

Przed poniedziałkowym losowaniem w Nyonie wiadomym było, że Legia może zagrać w drugiej rundzie ze zwycięzcą jednej z trzech przedstawionych poniżej par:

NK Celje – Dundalk FC

FC Flora Tallin – Suduva Marijampole

Avarat – Armenia Erewań – AS Omonia Nikozja

Przed dosłownie kilkunastoma minutami poznaliśmy potencjalnego przeciwnika warszawian w drugiej rundzie. Jeśli podopieczni Aleksandara Vukovicia wygrają ze zwycięzcą meczu Drity Gnijlane – Linfield FC, to w kolejnej fazie czeka ich rywalizacja z lepszym Avarat – Armenia Erewań – AS Omonia Nikozja. Przypomnijmy, że trenerem cypryjskiego zespołu jest były szkoleniowiec Legii – Henning Berg.

Mecz z udziałem mistrzów Polski na inaugurację eliminacji do Ligi Mistrzów zostanie rozegrany 17 lub 18 sierpnia w Warszawie. Transmisję z tego spotkania będzie przeprowadzać TVP. Z kolei druga runda odbędzie się tydzień później, również w stolicy Polski.