REKLAMA

Wakacyjne warsztaty rodzinne: „ubieranki”. Dziś, tj. 11 lipca 2019 roku o godz. 11.00 w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 rozpoczęły się warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie czasowej „Prowincja” – Powrót po 30 latach.

Kolekcja prac  z lat 1985–1989 będzie doskonałą okazją do zapoznania się z dziełami profesjonalnych twórców, którzy w latach 1985, 1987, 1989 brali udział w konkursie „Prowincja”. Jego celem było zachęcenie artystów do podejmowania w swych pracach treści społecznych i kulturowych mieszczących się w temacie — haśle „Prowincja”, czyli wątków związanych z miejscami, obyczajowością, kulturą wsi i małych miast.

Podczas warsztatów dzieci i ich opiekunowie mogli się stać projektantami mody lat 80. XX wieku. Uczestnicy otrzymali  szablon do wycięcia lalki z papieru, dla której będą mogli samodzielnie zaprojektować ubranko bądź wyciąć je z przygotowanego wzoru, a przy pomocy kolorowych papierów, wycinanek i bibuły przyozdobić je według własnego uznania. Z okazji 30-lecia otwarcia Zbiorów Sztuki wykonamy również mały model muzeum.

no images were found

fot. Martyna Drzewiecka