REKLAMA

Włocławscy policjanci wspólnie z policjantami z OPP Bydgoszcz w godzinach 6-22 przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania „TRZEŹWY KIERUJĄCY”. Z 946 skontrolowanych kierowców pod kątem trzeźwości okazało się, że dwóch prowadziło swoje pojazdy w stanie po użyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali im prawa jazdy, a za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj (30.08.2019) włocławscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z policjantami Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z naszych dróg kierujących, którzy wsiadają na tzw. „podwójnym gazie”. Działania trwały od wczesnych godzin rannych, a zakończyły się późnym wieczorem. W tym czasie na różnych drogach miasta i powiatu wystawione były patrole, które dokonywały sprawdzeń wszystkich kierujących pod kątem stanu trzeźwości. Policjanci w czasie działań dokonali 946 kontroli, z który dwie zakończyły się ujawnieniem kierujących w stanie po użyciu alkoholu. 

Do pierwszego zatrzymania osoby jadącej pod wpływem alkoholu doszło po godzinie 10 w Izbicy Kujawskiej. Przeprowadzone badanie trzeźwości 32-letniego kierującej oplem wykazało ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie. Natomiast po godzinie 20 na ul. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku patrol zatrzymał do kontroli opla. W tym przypadku badanie wykazało także przekroczenie o ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie przez 61-letniego kierującego..

Teraz zatrzymani kierowcy będą się tłumaczyć przed sądem ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za jazdę po użyciu alkoholu może im grozić kara aresztu lub grzywny. Funkcjonariusze zatrzymali do prowadzonego postępowania od kierowców prawa jazdy.

Natomiast od dzisiejszego dnia (30.08.2019) do niedzieli (01.09.2019) na drogach miasta i powiatu włocławscy policjanci będą prowadzić działania „Bezpieczny ostatni weekend wakacji”. Dlatego przypominamy o zachowaniu czujności na drodze i stosowaniu się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.