REKLAMA

Fundacja Ładowarka i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zapraszają na pokaz historycznych fotografii Włocławka, pochodzących z Archiwum Glicensteinów, żydowskiej rodziny żyjącej we Włocławku do 1939 roku. W programie m.in. widoki bulwarów, mostów na Wiśle, placu Wolności, parku Sienkiewicza, a także nieistniejących już dziś pomników: św. Jana Nepomucena, Stanisława Bechiego i Józefa Piłsudskiego.

Wydarzenie pod nazwą „Śladami rodziny Glicensteinów” stanowi ciąg dalszy spotkania zatytułowanego „Zapomniani mieszkańcy Włocławka”, które w 80. rocznicę spalenia dwóch włocławskich synagog podczas II wojny światowej, Fundacja Ładowarka zorganizowała na dziedzińcu Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

Podczas spotkania, które odbędzie się w sobotę, 7 marca br. o godz. 14.00, w Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19, włocławianie zobaczą rozbudowany materiał zaprezentowany 24 września 2019 r. na ścianie bloku, w miejscu którego do 1939 roku stała Stara Wielka Synagoga. W planach jest również pokaz zdjęć i innych materiałów z archiwum rodziny Glicensteinów, będących w posiadaniu kilku włocławskich kolekcjonerów. Wszystkie materiały zaprezentuje i omówi Łukasz Daniewski, włocławski historyk i popularyzator historii Włocławka.

Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/sladami-rodziny-glicensteinow/

Zdjęcie pochodzi ze strony Muzeum