REKLAMA

Najbliższe miesiące to wzmożony okres wyjazdów dzieci i młodzieży na wypoczynek letni i wycieczki.  Podobnie, jak w poprzednich latach policjanci z włocławskiej policji kontrolują autokary oraz pojazdy przewożące dzieci i młodzież.Od początku czerwca br. włocławscy mundurowi przeprowadzili 10 kontroli autokarów. W każdym przypadku zgłoszonego do sprawdzenia autokaru policjanci kontrolują stan techniczny pojazdu, który ma wpływ na bezpieczeństwo przewożonych osób oraz przeprowadzają badanie trzeźwości kierowcy. Nie odnotowaliśmy żadnego przypadku zatrzymania dowodu rejestracyjnego i wszystkie dzieci mogły bezpiecznie pojechać na wymarzone wycieczki i zielone szkoły.  

Dlatego policjanci ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyruszających na wycieczki i kolonie przypominają o możliwości kontroli autokaru przed wyjazdem wakacyjnym. Zgłoszenia kontroli autokaru można dokonać telefoniczne dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego na numer 54 414 57 00 lub 54 414 57 10 w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku, lub na obsługiwany całodobowo numer dyżurnego 54 414 51 48, bądź też przesyłając wniosek o przeprowadzenie kontroli na fax 54 414 57 05. Najlepiej dokonać zgłoszenia z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Wniosek o sprawdzenie autokaru dostępny jest na stronie KMP Włocławek:

http://wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/prewencja/ruch-drogowy/72928,Wniosek-o-sprawdzenie-autokaru.html

Dodatkowo organizator wyjazdu ma możliwość sprawdzenia przewoźnika i jego autokar na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl/. Po wejściu na stronę i podaniu numeru rejestracyjnego uzyskamy informacje o terminie ważności badania stanu technicznego i czy posiada on polisę ubezpieczeniową.