REKLAMA

Dzielnicowy Posterunku Policji w Chodczu wspólnie z policjantami ruchu drogowego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej w Chodczu o ich bezpieczeństwie. Jednym z celów prowadzonej akcji jest promowanie bezpiecznych zachowań na drodze, w szkole czy w domu wśród uczniów.

Dzielnicowi, jako policjanci najbliższego kontaktu z lokalną społecznością chętnie uczestniczą w spotkaniach z uczniami w szkole, gdzie poruszane są ważne tematy dotyczące bezpieczeństwa. Jedna z takich wizyt odbyła się w środę (11.09.2019) w Szkole Podstawowej w Chodczu. Na zaproszenie grona pedagogicznego dzielnicowy z Posterunku Policji w Chodczu asp. sztab. Dominik Marciniak wspólnie z policjantami ruchu drogowego spotkali się z uczniami wszystkich klas.  

Dzieci chętnie wysłuchały dobrych rad od mundurowych związanych z ich bezpieczeństwem podczas pobytu na terenie szkoły, jak również w drodze do niej. Nie mogło także zabraknąć przypomnienia dzieciom o noszeniu elementów odblaskowych. To właśnie odblaski szczególnie w okresie jesienno-zimowym pozwalają kierującym pojazdami o wiele wcześniej zauważyć niechronionych uczestników ruchu drogowego i bezpiecznie ominąć ich.  

Takie spotkania z uczniami na początku roku szkolnego wpisują się w podejmowane działania w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”, której celem jest promowanie bezpiecznych zachowań wśród uczniów w szkole, na podwórku i w drodze do szkoły.