REKLAMA

Wirtualna wycieczka po kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych, podróż po regionie śladem Fryderyka Chopina, ciekawostki o zabytkach i atrakcjach turystycznych, a także quizy, kolorowanki i układanki – nauka poprzez zabawę to propozycje dla dzieci i młodzieży dostępne na stronie internetowej gry.kujawsko-pomorskie.pl.

Jedną z propozycji jest wirtualna wycieczka po parkach krajobrazowych. Możliwość wyboru poziomu trudności w grze sprawia, że jest ona interesująca zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników zabawy. Poruszając się po internetowej planszówce, poznajemy walory przyrodnicze parków krajobrazowych, m.in. gatunki zamieszkujących je zwierząt i wyjątkową roślinność, a także legendy i podania.

Ciekawą formą zabawy jest wycieczka po naszym regionie szlakiem Fryderyka Chopina. Wcielając się w postać młodego pianisty poznajemy miejscowości, które zwiedział oraz miejsca, gdzie znajdują się pamiątki po nim i jego bliskich. Jednym z takich miejsc jest Szafarnia w powiecie golubsko-dobrzyńskim, gdzie mały Fryderyk spędzał wakacje, a w której obecnie znajduje się Ośrodek Chopinowski.

Na portalu są również układanki, dzięki którym dzieci poznają powiaty województwa kujawsko-pomorskiego oraz lokalne atrakcje turystyczne. Ponadto: do wyboru są kolorowanki, układanki i quizy sprawdzające zdobytą w trakcie zabawy wiedzę o regionie.

Więcej na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/35537-zapraszamy-na-portal-gry-kujawsko-pomorskie-pl